Gdzie turyści płacą najwyższe stawki za słoneczne dni

Zbliża się lato, a podróżnicy najczęściej szukają miejsc, w których można cieszyć się ciepłem słońca, a jednocześnie uzyskiwać najwyższy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki.

Nowe badanie przeprowadzone przez ParkSleepFly przeanalizowało liczbę godzin nasłonecznienia każdego dnia w różnych miejscach wakacyjnych na całym świecie wraz ze średnim kosztem pobytu w każdym miejscu, aby wyłonić najdroższe kraje, które należy odwiedzić w celu uzyskania największego nasłonecznienia.
Najdroższym miejscem na świecie jest Lahaina, Maui na Hawajach, gdzie koszt jednej godziny słonecznej wynosi 95,62 USD. Ten turystyczny hotspot łączy popularne nadmorskie kurorty na wyspie i jest historycznym i kulturalnym centrum Maui. Lahaina widzi około 3385 godzin słonecznych w ciągu roku, co odpowiada około 9,3 godzinom słońca dziennie.

Drugim najdroższym miejscem nasłonecznienia jest Miami na Florydzie, gdzie koszt za godzinę słoneczną wynosi 42,05 USD. Jedno z najlepszych miast na wakacje na plaży, Miami jest popularnym miejscem turystycznym wśród turystów z USA i całego świata. Miasto otrzymuje około 3213 godzin słonecznych rocznie, a więc średnio 8,8 godzin słonecznych dziennie.

Trzecim najdroższym miejscem na słońce jest nadmorska miejscowość Belle Mare, w tropikalnym raju Mauritius, gdzie koszt jednej godziny słonecznej wynosi 40,71 USD. Słoneczny hotspot podróżniczy otrzymuje średnio 2565 godzin nasłonecznienia każdego roku, czyli około 7 godzin dziennie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *