Poza plażą: Pięć powodów, by odwiedzić Bel Ombre na Mauritiusie, od rezerwatów przyrody po panoramiczne restauracje — przewodnik po tym ekoturystycznym miejscu.

Goście Bel Ombre, słuchajcie. Jeśli szukasz powodu, by oderwać się od leżaka — być może znudzone dzieci lub potrzebujesz pobić dzienną liczbę kroków — pozwól, że przedstawię ci przewodnik.

Region, położony na południowo-zachodnim krańcu Mauritiusa, jest w dużej mierze niezagospodarowany, z wyjątkiem kilku luksusowych hoteli, a mianowicie Heritage Le Telfair Golf & Wellness Resort i Heritage Awali Golf and Spa Resort, oba należące do Rogers Hospitality Group.

Tej wiosny lokalne firmy kierowane przez Rogersa zjednoczyły się, aby ponownie uruchomić Bel Ombre jako cel ekoturystyczny, w celu podkreślenia jego naturalnego piękna, zielonych referencji i zrównoważonych działań. Jego slogan? „Lamer. Później. Lavi” – lub „Morze. Grunt. Życie”.

Region ma epicką scenerię i złote plaże, ale być może jest jeszcze więcej do zaoferowania pod względem aktywności. Oto podsumowanie:

Rezerwat przyrody Bel Ombre
Potrzebny czas: pół dnia
Wraz z Mauritian Wildlife Foundation, ten rezerwat stara się ożywić naturalne rośliny i drzewa w okolicy, jednocześnie chroniąc rodzime, zagrożone odmiany, takie jak heban czarny. Najlepszym sposobem, aby to zobaczyć, jest trekking w zielonym wnętrzu z przyjaznym i kompetentnym strażnikiem podczas Bel Ombre Wilderness Tour. Przemierzając ścieżki otoczone gęstą zielenią, usłyszysz, jak wyspa ewoluowała przez dziesięciolecia kolonializmu i praktyk rolniczych.

Spakuj swoich pływaków na szybką kąpiel w wodospadzie Frederica i zakończ piknik pełen lokalnych potraw na polanie nad szemrzącym strumieniem.

Panoramiczna restauracja Le Chamarel
Potrzebny czas: dwie godziny
Spokojne lunche na wakacjach są praktycznie na porządku dziennym, podobnie jak mnóstwo widoków do picia między daniami. Najlepsze miejsce na lunch w Bel Ombre, La Chamarel Panoramic Restaurant, znajduje się nad wierzchołkami drzew, a tło wygląda jak żywa pocztówka. Horyzont rozciąga się na 180 stopni od półwyspu Le Morne Brabant po lewej stronie do masywu góry Tamarin po prawej, a pomiędzy nimi znajduje się niebiesko-zielony ocean.

Menu jest w lokalnym stylu kreolskim, z dużą ilością serc palmowych (specjalność regionalna). Po nakarmieniu i napojeniu zrób selfie z wycieczki na punkcie widokowym wystającym z tarasu restauracji.

Chamarel 7 Geopark Kolorowej Ziemi
Potrzebny czas: od jednej do dwóch godzin

W tym 8,5-hektarowym parku czeka zdumiewające zjawisko naturalne. Charakterystyczna geologia tego obszaru i 600-letnia historia sprawiają, że gleba przybiera zaskakujące odcienie z kolorowymi cząsteczkami kontrastującymi z błękitnym niebem i żywą zielenią lasów rozciągających się we wszystkich kierunkach.

Zapoznaj się z nieziemskimi scenami – z pit stopem, aby przywitać się z mieszkańcami żółwi Aldabra – przed udaniem się do sklepu z pamiątkami po pamiątkową paczkę lokalnie produkowanej kawy Chamarel.

Świat muszli
Potrzebny czas: jedna godzina

Mniej świata, więcej dużej chaty, ale jest tu więcej muszli, niż można się natknąć przez całe życie. W rzeczywistości obiekt ten jest gospodarzem największej kolekcji muszli w Afryce: 8 000 z nich.

Od kreskówkowych muszli po odmiany tak piękne, że rozumiesz, dlaczego kiedyś były używane jako waluta, muzeum jest pełne wystaw i interaktywnych wyświetlaczy, które dają okno na świat, o którego istnieniu (prawdopodobnie) nie wiedziałeś.

Jedz i pij w Le Telfair i Awali
Potrzebny czas: cały wieczór

Zachody słońca to coś innego z tego południowo-zachodniego punktu Mauritiusa. Popijaj zachód słońca w barze Gin’Ja w Le Telfair, by podziwiać najlepsze widoki, ale na kolację wybierz się na spacer wzdłuż plaży do siostrzanego obiektu Awali na grilla Le Boma, delektując się świeżymi grillowanymi przekąskami pod gwiazdami.

Obie nieruchomości oferują pobyty w 100% neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla i koncentrują się na praktykach przyjaznych dla środowiska tam, gdzie to możliwe. Wypchnij łódź z kolacją w Le Heritage Le Château de Bel Ombre, również należącym do Rogers Group, gdzie wyśmienita kuchnia jest na porządku dziennym, każdego dnia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *