Plaże z białym piaskiem, kreolska muzyka i liczne sporty wodne: dlaczego warto odwiedzić Rodrigues

Rodrigues obejmuje kreolskie życie poprzez swoją muzykę, taniec i kuchnię. Ważną częścią wyspy jest muzyka, która jest subtelną mieszanką europejskich melodii i afrykańskich rytmów. Typowa muzyka wyspiarska, Rodrigues Island Sega Tambour to tętniące życiem rytmiczne wykonanie muzyki, piosenek i tańców ze społeczności niewolników.

Od 2017 roku Sega Tambour jest częścią niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Lokalne jedzenie jest również ważnym aspektem kultury Rodrigues, który zasługuje na odkrycie.

Tradycyjne dania to curry z ośmiornicy i czerwona fasola podawana z ryżem lub kukurydzą. Goście są również zaproszeni do przygotowania posiłku w ramach doświadczenia. Lub są też grille na plaży z homarem i owocami morza.

Wyspa jest dobrze strzeżoną tajemnicą wśród podróżników, którzy lubią opuszczone plaże z białym piaskiem, które większość z nich znajduje się na wschodzie wyspy.

Jedna z tych plaż, „Trou D’Argent”, została sklasyfikowana jako jedna z pięciu najpiękniejszych plaż Oceanu Indyjskiego. Dostępny tylko pieszo podczas wędrówek i wędrówek, legenda głosi, że piraci ukryli tam swoje łupy, które wciąż czekają na odkrycie. W celu promowania Rodrigues jako miejsca odpowiedzialnego ekologicznie, większość działań jest zorientowana na przyrodę i głównie na świeżym powietrzu.

Świadomy znaczenia ochrony środowiska i jego różnorodności biologicznej, od 2014 r. rząd zakazał używania plastikowych toreb jednorazowego użytku, a od 2018 r. pojemników na żywność wykonanych z polistyrenu w Rodrigues.

Te środki w połączeniu ze wspaniałymi widokami sprawiły, że Rodrigues stało się popularnym celem wycieczek pieszych i biegowych. Z pomocą profesjonalnych przewodników wędrowcy odwiedzą najpiękniejsze miejsca na wyspie.

Zanurzenie się z lokalnymi mieszkańcami dodaje wartości tej aktywności, którą można również wykonać jako amator na mniej wymagającej wędrówce. Jaskinie to kolejna popularna aktywność na najmniejszej wyspie Mascarene. Do najbardziej znanych jaskiń należą „Caverne Patate” oraz Rezerwat Gigantycznych Żółwi i Jaskiń François Leguat.

Otoczona laguną o powierzchni 220 km kwadratowych, która jest dwa razy większa niż Rodrigues, wyspa jest idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych. W menu są snorkeling, nurkowanie, kitesurfing i tradycyjne wędkarstwo, wszystkie zajęcia uprawiane z wielkim szacunkiem dla natury. Dzięki idealnej temperaturze przez cały rok turkusowe wody laguny działają jak naturalne spa.

Nurkuj w tym naturalnym akwarium i ciesz się kolorowym pokazem ryb i wszelkiego rodzaju koralowców. Zanurz się głębiej, aby odkryć olśniewającą i bogatą morską florę i faunę. Miejsca nurkowe dobrze zachowane i chronione przed nadmiernym ruchem turystycznym i rybackim. Nurkowie będą zachwyceni tym podwodnym światem, domem dla ponad 280 gatunków koralowców i oszałamiającej gamy życia morskiego; wśród regularnie widywanych zwierząt są wdzięczne ryby czy urocze żółwie.

Wędkarze będą mogli łowić zarówno w lagunie, jak i na wodach otwartych. Miejscowi mogą zorganizować wycieczki z wykorzystaniem tradycyjnych technik wędkarskich. Kolejnym wydarzeniem jest tradycyjne łowienie sieciami, które trwa od marca do września i jest naznaczone imprezą, która przyciąga coraz więcej turystów przez cały rok. Uroczystości rozpoczynają się w oczekiwaniu na pierwszy duży połów w roku.

Rejs statkiem to jedna z popularnych atrakcji organizowanych na wyspie. Obejmuje to wyprawę wędkarską tradycyjną łodzią na południowych wysepkach Ile aux Chats, zakończoną grillowaniem złowionych ryb.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *