Milion turystów na Mauritiusie

Mauritius odnotował ponad milion rezerwacji w okresie od 1 stycznia 2022 do 1 stycznia 2023. Osiągnięcie to jest efektem inicjatywy marketingowej zainicjowanej przez wicepremiera, Louisa Stevena Obeegadoo.

Turystyka stanowi prawie 24% PKB tego kraju, a rząd wyznaczył sobie cel 1,4 miliona odwiedzających w roku 2023.

Teraz, gdy branża turystyczna podnosi się po pandemii, Mauritius chce odzyskać miejsce wśród najpopularniejszych na świecie miejsc dla turystów, biznesmenów i cyfrowych nomadów.

Dużym sukcesem 2022 roku było uruchomienie programu Premium Visa (który ma przyciągnąć właśnie cyfrowych nomadów). Do końca 2022 roku wydano ponad tysiąc takich wiz.

Potencjalnych wzorstów władze spodziewają się również dzięki porgramowi przynawania statusu stałego pobytu wszystkim, którzy kupią nieruchomości i domy na Mauritiusie. Muritius może się stać dla nich nie tylko drugim domem, ale także źródłem zarobków z wynajmu nieruchomości.

– Mauritius stoi przed wyjątkową możliwością, aby wykorzystać rosnące zapotrzebowanie na zrównoważone i przyjazne dla środowiska wakacje. Jest to nie tylko jedno z najbardziej luksusowych miejsc na świecie do wypoczynku, ale także jedno z najbardziej idealnych miejsc dla biznesu i inwestycji – powiedział Arvind Bundhun, dyrektor MTPA.

One thought on “Milion turystów na Mauritiusie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *