Wschodni Mauritius zaprasza

We wschodnim regionie Mauritiusa znajdują się rozległe połacie piaszczystych plaż. Ta część wyspy jest również najbardziej wietrzna, z przyjemną, delikatną bryzą latem i chłodniejszą zimą.

Piękna plaża Belle-Mare, najdłuższa na wyspie, las Bras d’Eau, pola golfowe i Ile aux Cerfs to między innymi niektóre z atrakcji tego regionu, które warto odkryć podczas wakacji na Mauritiusie.

Na Wschodzie jest wiele atrakcji dla miłośników przyrody. Na Ile d’Ambre można spłynąć kajakiem przez lasy namorzynowe w przepięknej lagunie. Lokalni przewodnicy oferują również wycieczki statkiem, które obejmują wyżywienie, wizytę w ruinach i spacer po lesie.

Belle Mare, Palmar, Trou d’Eau Douce, Poste Lafayette i Roches Noires to plaże, które warto odwiedzić. Głównie ze względu na drobny piasek i krystalicznie czystą wodę. Poza tym można tu cieszyć się spokojem i przyrodą w całej okazałości.

W weekendy, gdy pogoda jest słoneczna, plaże te są pełne mauretańskich rodzin, które urządzają sobie pikniki i spędzają razem czas. To idealny moment na spotkanie z lokalnymi mieszkańcami i zapoznanie się z ich kulturą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *