Mauritius zdobywa dwie z sześciu Złotych Nagród w konkursie WTM Africa Responsible Tourism Awards 2023

Wielka wygrana Urzędu Turystyki dzięki projektowi Sustainable Island Mauritius (SIM), który otrzymał najwyższe wyróżnienia w dwóch różnych kategoriach: Best for Local Sourcing, Craft and Food and Addressing Climate Change podczas konkursu WTM Africa Responsible Tourism Awards 2023 , który odbył się w Kapsztadzie w RPA.

Nagrody te mają na celu wyróżnienie miejsc i instytucji, które stosują najlepsze zrównoważone praktyki, będąc innowacyjnymi i stanowiąc wzór do naśladowania w Afryce.

Przypomnijmy, że Urząd Turystyki otrzymał Srebrnego Laureata w ubiegłorocznej edycji w kategorii Destinations Building BackBetter Post-COVID.

Lindsay Morvan, dyrektor Urzędu ds. Turystyki, przyjął dwa złote wyróżnienia jako wyraz uznania dla wszystkich wysiłków podjętych w ramach inicjatyw Sustainable Island Mauritius, co czyni Mauritius zielonym miejscem docelowym. Dyrektor podkreślił, że te wyróżnienia są nie tylko dla Urzędu, ale dla wszystkich interesariuszy w branży, którzy przyczynili się do przyszłości zrównoważonej turystyki na wyspie.

Utworzenie Działu Zrównoważonej Turystyki w Urzędzie ds. Turystyki jest częścią trwających wysiłków zmierzających do osiągnięcia tego celu. Warto zauważyć, że projekt SIM był współfinansowany przez Urząd Turystyki oraz Unię Europejską w ramach zielonego grantu SWITCH Africa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *