PRZEWODNIK PODRÓŻNY PO MAURITIUSIE

Mauritius miejsce słynące z łagodnego klimatu przez cały rok ze średnią temperaturą 25ºC i przyjemną temperaturą wody odpowiednią do pływania zarówno latem, jak i zimą.

Prawie wszystkie zajęcia, na które nie można się doczekać podczas wakacji, można tu wykonać o każdej porze roku. Najbardziej przyjemny czas na wizytę na wyspie to okres od kwietnia do czerwca i od września do grudnia, aby uniknąć szczytu lata i zimy, jedynych dwóch pór roku na Mauritiusie. Lato na Mauritiusie trwa od października do kwietnia, ze słońcem w szczycie sezonu od 5:30 do 19:00. Szczyty upałów w połączeniu z dużą wilgotnością są odczuwalne od grudnia do lutego, natomiast w lutym i marcu spodziewane są okresy obfitych opadów. Ocean Indyjski odnotowuje stosunkowo intensywną aktywność cykloniczną każdego roku w tym sezonie, ale Mauritius, ze względu na swoje niewielkie rozmiary, jest często oszczędzany (chociaż zawsze istnieje ryzyko, że na wyspę uderzy burza).

Dla miłośników nurkowania i wędkarstwa głębinowego ten czas na podróż na Mauritius jestm idealny. To także sezon na owoce tropikalne takie jak liczi czy mango i innyce pyszne lokalne owoce dostępne na straganach. Zima na Mauritiusie jest raczej łagodna ze średnią temperaturą około 22°C. Noce są chłodniejsze, a godziny nasłonecznienia wahają się od 6:45 do 17:35 w szczycie zimy. Miesiące lipiec i sierpień są najbardziej wietrzne co sprzyja przyjemności surferów, kitesurferów i windsurferów. Wieczorne zimowe niebo na Mauritiusie jest cudowne, idealne do obserwowania gwiazd i Perseidów. Mauritius ma również mikroklimat z różnymi temperaturami i warunkami klimatycznymi w zależności od regionu. Centrum wyspy, położone na wysokim płaskowyżu, charakteryzuje się niższymi temperaturami i większymi opadami niż strefy przybrzeżne. Między tymi regionami może występować różnica od 3 do 5 stopni. Północ i zachód wyspy są cieplejsze i bardziej suche, podczas gdy na wschodzie stale występują wiatry południowo-wschodnie, które zimą mogą być bardzo silne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *