Mauritius

Mauritius wśród 7 krajów spełniających normy jakości powietrza w 2023 roku

Mauritius

W obliczu rosnących obaw o degradację środowiska i wpływ zanieczyszczeń na zdrowie publiczne, Mauritius wyłania się jako bastion czystego powietrza.

Zgodnie z najnowszym raportem IQAir, tylko siedem krajów na świecie spełniło surowe normy jakości powietrza określone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Wśród nich znalazł się Mauritius, malowniczy kraj położony na Oceanie Indyjskim.

– Współcześni turyści coraz częściej kierują się świadomością ekologiczną, wybierając miejsca, które stawiają na zrównoważony rozwój i ochronę środowiska, w tym działania na rzecz poprawy jakości powietrza. Mauritius od zawsze stawia na pierwszym miejscu utrzymanie oraz polepszanie jakości powietrza, co nie tylko wzbogaca walory turystyczne, ale także przyczynia się do ekonomicznej i ekologicznej trwałości regionu. Czyste powietrze to również gwarancja lepszego samopoczucia turystów, większej atrakcyjności miejsc i możliwości korzystania z aktywności na świeżym powietrzu, dzięki czemu goście mogą w pełni cieszyć się urokami Mauritiusa – powiedział Arvind Bundhun, dyrektor Mauritius Tourism Promotion Authority (MTPA). 

Poprzez konsekwentne dążenie do poprawy jakości powietrza i promowanie zdrowszego środowiska, Mauritius stanowi wzór do naśladowania dla innych krajów, pokazując, że dzięki zaangażowaniu i determinacji możliwe jest osiągnięcie lepszej i bardziej zrównoważonej przyszłości.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *