Kuchnia

Jedzenie na Mauritiusie to podróż sama w sobie! Pomiędzy tradycyjnymi potrawami, kuchnią gourmet czy street-foodem to prawdziwa przyjemność dla zmysłów. Kuchnia Mauritiusa przez wieki była pod wpływem różnych osad pochodzących z Europy, Azji i Afryki i jest wyjątkowa. Kuchnia jest ważną częścią kultury i gościnności Mauritiusa.

Gdziekolwiek pójdziesz, na swojej drodze znajdziesz restauracje i przekąski. Wśród dań tradycyjnej kuchni do spróbowania jest słynne rougaille w stylu kreolskim, sos przygotowany z tłuczonych pomidorów, cebuli, czosnku i tymianku z kiełbaskami, mięsem lub soloną rybą, różne curry, w tym smaczne curry z kurczaka z curry z krewetkami lub rybą z bakłażanem, vindayes rybne, przygotowane z kurkumą, cebulą i nasionami gorczycy, wszystkie te z chili lub bez, w towarzystwie białego ryżu i zupy z roślin strączkowych lub „bredes” (lokalne warzywa)… rozkosz! Koniecznie trzeba też spróbować bryani, ryżu w stylu orientalnym z przyprawami gotowanego z warzywami i dowolnym mięsem oraz zaskakującej chińskiej magicznej miski.

Photo by mauritius.tourism published at 17 September 2019
Photo by mauritius.tourism published at 18 August 2019. This is Mauritius  #mauritius #mymauritius

Twój pobyt na Mauritiusie nie będzie kompletny, jeśli przegapisz uliczne jedzenie, które według The Telegraph znajduje się w światowej dziesiątce! Faratas, Dholl puris, boulette (pierogi), gotowany lub smażony makaron, pimenty tortowe (ciasta chili), samoussas są najbardziej popularne wśród szerokiej gamy dostępnych ulicznych potraw, wszystkie bardzo smaczne i uzależniające. Jeśli chodzi o słodycze, jest tak samo wiele możliwości, jak Napolitains (w żadnym wypadku nie podobne do tych, które można znaleźć we Francji), ciasta górskie, oundé, ladoos, wśród wielu smakołyków.

Istnieją również oryginalne napoje, które odświeżą Cię i idealnie dopasują się do niektórych potraw, które posmakujesz. Jest słynna maurytyjska herbata, gorąca czarna herbata z cukrem i mlekiem, pyszna Alouda, słodzone mleko smakowe z nasionami tukmarii i startą galaretką agarowo-agarową, najlepsze można znaleźć na targach, oraz różne soki z tamaryndowca lub trawy cytrynowej i oczywiście , lokalne piwo i nieograniczone drinki na bazie rumu przywołujące smaki wakacji!