Cele podróży

Miejsca historyczne na Mauritiusie

Maison Eureka

Otoczony ogrodem Eureka kolonialny dom Eureka lub Maison Eureka stoi nad brzegiem rzeki Moka jako elegancka rezydencja kreolska z lat 30. XIX wieku. Szczycący się 109 oknami i drzwiami, słynie nie tylko jako jedna z największych rezydencji na Mauritiusie, ale także z obszernej kolekcji związanej ze sztuką kolonialną, muzyką, indyjskimi i chińskimi artykułami gospodarstwa domowego oraz mapami.

Arsenal Bay

Znajdujące się w Kominiarce pozostałości francuskiego Arsenału z 1774 roku są tu główną atrakcją. Na terenie Maritim Resort & Spa można łatwo zobaczyć piec wapienniczy i młyn mączny, jeśli jesteś gościem hotelu, a ci, którzy nie zatrzymują się w hotelu, mogą uzyskać pozwolenie od hotelowego ochroniarza. Tutaj można dostać się do Baie aux Tortues i Parku Narodowego Arsenal Marine Bay.

Mauritius Photography Museum

Raj dla profesjonalistów, entuzjastów i fotografów ogólnych, Mauritius Photography Museum zostało założone przez fotografa Tristana Breville’a w 1960 roku i zawiera antyczne fotografie i sprzęt fotograficzny używany w latach 1800-1900. Wybierz się na trwającą około godzinę wycieczkę z przewodnikiem, podczas której spadkobiercy i współpracownicy doświadczonych założycieli opowiedzą o historii obiektów takich jak maszyna prasowa z 1773 roku, stereoskopowy film z 1913 roku itp.

Route Du Thé

Potocznie znany jako szlak herbaciany, Route Du Thé składa się z Domaine des Aubineaux, Domaine de Bois Chéri i Domaine de Saint Aubin. Zacznij od muzeum przedstawiającego głęboko zakorzenioną historię przemysłu herbacianego w domu mieszczańskim i podążaj za fabryką herbaty Bois Cheri, aby dowiedzieć się o robieniu herbaty lub delektowaniu się jej degustacją. Kolonialny dom Saint Aubin oferuje mauretańskie posiłki i bramę do szklarni waniliowych i anturium.

Muzea

Muzeum Fryderyka Hendrika

Miejsce historyczne Vieux Grand Port jest dziedzictwem narodowym. Widoczne nad ziemią budowle są w całości pochodzenia francuskiego, zbudowane na samych ruinach holenderskiego fortu Frederik Hendrik po 1753 roku. Składają się z loży, więzienia, piekarni, bankasala i warsztatu kowalskiego.

Narodowe Muzeum Historyczne

Narodowe Muzeum Historyczne przedstawia historię społeczną i kulturową Mauritiusa od momentu jego odkrycia przez Portugalczyków na początku XVI wieku. Przypomina historię kolejnych kolonizacji Mauritiusa przez Holendrów, Francuzów i Anglików.

Centrum Pamięci SSR

Centrum Kultury Sir Seewoosagura Ramgoolama jest jednym z wyspecjalizowanych muzeów podlegających od 2000 roku przez Radę Muzeów Mauritiusa. Składa się z siedmiu pomieszczeń, w których wystawione są osobiste akcesoria Sir Seewoosagura Ramgoolama.

Góry

Mauritius to idealna wyspa do odwiedzenia dla miłośników przyrody i fanatyków spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Na Mauritiusie jest pięć pasm górskich, a mianowicie Grand Port Range, Bambous Range, Savanne Range, Black River Range i Moka Range. Wiele nazw gór wywodzi się z ich wyglądu lub z legendarnych mitów.

Słynie z zapierającej dech w piersiach przyrody z bogatymi, inspirującymi widokami na góry, wspaniałymi rzekami ze wspaniałymi wodospadami i głębokimi naturalnymi lasami, które są domem dla różnych gatunków ptaków, wędrowców i wędrowców z pewnością rozpieszczą nieskończone możliwości wędrówek i trekking.