Nurkowanie

Nurkowanie

Z 330 kilometrami linii brzegowej otoczonej rafą koralową, która chroni turkusowe laguny wyspy, Mauritius oferuje swoim gościom ekskluzywne doświadczenia nurkowe przez cały rok.

Ulubieniec nurków

Dzięki bezpiecznym lagunom rozciągającym się aż do rafy barierowej, przełęczom, zrzutom i wrakom, wyspa zapewnia szeroką gamę miejsc do nurkowania zarówno dla początkujących, jak i tych z większym doświadczeniem.

Nie przegap Katedry – jednego z najpopularniejszych nurkowań na Mauritiusie. Położone niedaleko Flicen- Flac na zachodnim wybrzeżu wyspy, piękno okolicy jest niesamowite. Inne popularne miejsca to Gunner’s Coin, gdzie podczas każdego nurkowania można zobaczyć duże papugoryby; Whale Rock (głębokość od 26 do 38 metrów), gdzie szczęśliwcy mogą stanąć twarzą w twarz z rekinem młotem; i Skały Holta (głębokość od 16 do 25 metrów), których nazwa sugeruje powstawanie ogromnych skał pod powierzchnią morza. Dla początkujących, udaj się do parku morskiego Blue Bay na południowym wschodzie – idealnego dla tych, którzy dopiero zaczynają.

To, co wyróżnia nurkowanie na Mauritiusie, to bliskość brzegu. Chociaż większość bardziej wymagających miejsc do nurkowania znajduje się poza rafą koralową, nadal można do nich dotrzeć po zaledwie 20-minutowej przejażdżce łodzią.

Z szacunku do Matki Natury

Centra nurkowe na Mauritiusie i Rodriguanie kładą duży nacisk na zachowanie delikatnego, podwodnego krajobrazu Oceanu Indyjskiego. Nie znajdziesz tu miejsca na zatłoczone miejsce do nurkowania. Nie zobaczysz też zakotwiczonych łodzi – potencjalnie rozbijając cenną część koralowców. Zamiast tego używane są boje cumownicze, zgodnie z wytycznymi Mauritius Scuba Diving Association (MSDA).

Diving 2
Diving 1

Miejsca nurkowania

Region północny/północno-zachodni

Szeroki wybór nurkowań: region północny oferuje fascynujące nurkowania z głębokości zaledwie 13 metrów. Kolorowe koralowce, obfite życie wodne i wraki zatopione w celu stworzenia sztucznych raf stanowią tutaj platformę do całorocznego nurkowania.

Region zachodni / południowo-zachodni

Kaniony, jaskinie i kominy: Zachód to zawietrzny brzeg Mauritiusa i jako taki cieszy się korzyściami całorocznego mikroklimatu. W tym rejonie wszystkie nurkowania odbywają się poza rafą koralową. Podwodne krajobrazy Flic-en-Flac zostały uformowane przez prądy; tutaj odkryjesz kaniony, kominy i imponujący wachlarz jaskiń. Dalej, w pobliżu góry Le Morne i aż do rzeki Black, rafy koralowe są bardziej kolorowe niż na wschodnim wybrzeżu i często odwiedzane przez delfiny.

Region wschodni/południowo-wschodni

Spektakularna koncentracja gatunków: tuż przy wschodnim wybrzeżu piękna laguna biegnąca wzdłuż wybrzeża jest poprzecinana licznymi przejściami przez rafę, zapewniając łatwy dostęp do głębin morskich. Obszary te są bogate w plankton i przyciągają szeroką gamę gatunków pelagicznych. Ze wszystkich przełęczy Belle Mare Pass jest prawdopodobnie najbardziej oszałamiająca. Nurkowanie tutaj jest prawdziwym przeżyciem ze względu na silne prądy, które istnieją wokół niego i spektakularną koncentrację ryb i bezkręgowców, które w rezultacie przyciąga.

Oferty specjalne: Nurkowanie nocne, nurkowanie „miesiąc miodowy” i sesje szkoleniowe o międzynarodowych standardach są dostępne na Mauritiusie.

Odwiedź naszą Diving centers directory.


Diving 3