Golf

W 1844 roku, pod panowaniem brytyjskim, Mauritius stał się trzecim krajem na świecie, w którym wprowadzono golfa. Dziś Mauritius może pochwalić się dziesięcioma 18-dołkowymi i trzema 9-dołkowymi polami golfowymi, z których każde oferuje wyjątkowe wrażenia z gry w golfa.

Odkryj wielokrotnie nagradzane, światowej klasy pola golfowe, szczycące się najlepszymi obiektami do gry w golfa i jednymi z najpiękniejszych scenerii na świecie. Heritage Golf Club, otoczony z jednej strony falującymi górami i krystalicznie błękitnymi wodami laguny z drugiej, zdobył pierwsze miejsce wśród najpiękniejszych pól golfowych w regionie Oceanu Indyjskiego.

Gymkhana Golf Club to najstarsze pole golfowe na Mauritiusie i według danych dostępnych w urzędzie wojennym był to czwarty klub golfowy na świecie, w którym grano w golfa.

Kolejną oszałamiającą lokalizacją jest pole golfowe Ile aux Cerfs, które obejmuje południową część wyspy Ile aux Cerfs, z naturalnie pofałdowaną topografią, wychodniami skał wulkanicznych, jeziorami i wąwozami oraz różnorodnymi tropikalnymi drzewami i roślinami.

Otwarty AfrAsia Bank Mauritius to jedyny konkurs na świecie, który podczas tego samego wydarzenia gromadzi trasy europejskie, azjatyckie i słoneczne. Fundusz nagród w wysokości 1 miliona euro to najwyższa pula nagród, jaka kiedykolwiek została wypłacona w turnieju golfowym na Mauritiusie.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź Mauritius Golf Tourism Association (MGTA) https:// www.mauritiusgolftourism.com