Nad morzem

Plaże Północnego Wybrzeża Mauritiusa

Północ słynie z wielu zajęć na plażach oferujących sporty wodne, takie jak narty wodne, windsurfing, żeglarstwo, wędkarstwo dalekomorskie i parasailing. Wieczorami będziesz mógł podziwiać niesamowite widoki na zachód słońca, a także wybór modnych barów i restauracji położonych w bliskiej odległości od plaży.

Mauritius

Grand Bay, Pereybere, Cap Malheureux i Grand Gaube oferują piękne plaże.

Grand Bay to jedna z najbardziej turystycznych wiosek na Mauritiusie z pięknymi plażami i krystalicznie czystą laguną. Ponadto Grand Bay słynie z wielu dostępnych tam lub wypływających z zatoki sportów wodnych, takich jak: narty wodne, windsurfing, żeglarstwo, rejsy katamaranem, wędkarstwo dalekomorskie i rejsy żeglarskie.

Najpopularniejsze plaże północnego regionu Mauritiusa to: Trou aux Biches, Mont Choisy, La Cuvette, Grand Bay Public Beach, Pereybere. 

Plaża Trou aux Biches

Plaża Trou aux Biches znajduje się w północno-zachodniej części Mauritiusa, kilka kilometrów na południowy zachód od Grand Bay. Wielu uważa Trou aux Biches za najlepszą plażę na Mauritiusie, biorąc pod uwagę jakość piasku, warunki pogodowe i dostępne udogodnienia wzdłuż plaży.

Plaża ma około 2 km długości i jest pokryta białym pudrem przypominającym piasek. Plaża jest chroniona przez rafę koralową, która w niektórych miejscach dochodzi prawie do samej plaży. To sprawia, że ​​Trou aux Biches to także świetna plaża do nurkowania z rurką.

Plaża Trou aux Biches jest idealna do opalania, spędzania dnia z rodziną, a także nurkowania z rurką i innych zajęć sportowych. Po południu z pewnością będziesz mieć spektakularny widok na zachód słońca na Mauritiusie.

Plaża jest łatwo dostępna, ponieważ przystanki autobusowe znajdują się tuż przed nią. Autobusy jeżdżą z plaży aż do Port Louis z jednej strony lub Grand Bay z drugiej strony.

Plaża Mont Choisy

Publiczna plaża Mont Choisy znajduje się pomiędzy Pointe aux Cannoniers i Mont Choisy, około 4 km na południowy zachód od Grand Baie i nieco na północny wschód od plaży Trou aux Biches.

Plaża Mont Choisy ma prawie 3 kilometry długości z białym piaskiem zakręcającym wokół wybrzeża, tworząc zatokę z piękną turkusową wodą, wysadzaną drzewami kazuarynowymi, które zapewniają cień przed letnim słońcem Mauritiusa.

W ciągu tygodnia plaża jest dość pusta i tylko niewielu mieszkańców i turystów odwiedza plażę. W weekendy plaża jest zajęta przez Mauryjczyków, którzy przyjeżdżają spędzić weekend na plaży z przyjaciółmi i rodziną.

Dlatego jeśli szukasz bardziej spokojnej i intymnej atmosfery na plaży, pamiętaj, aby odwiedzać plażę w dni powszednie, a nie w weekendy.

Przy plaży dostępnych jest wiele zajęć sportowych, takich jak jogging, aerobik i narty wodne. Tuż obok plaży znajduje się ładne boisko do piłki nożnej, na którym możesz dołączyć do miejscowych na towarzyski mecz piłki nożnej.

The Mont Choisy beach is easily accessible by bus from Port Louis, Grand Baie and from all the other villages along the North West coast of Mauritius (such as Balaclava, Pointe aux Piments…).Mauritius

Plaża Pereybere

Plaża Pereybere znajduje się 2 kilometry na wschód od Grand Baie i jest łatwo dostępna jadąc z Grand Baie główną drogą przybrzeżną w kierunku wschodnim Cap Malheureux.

Plaża Pereybere jest bardzo popularna zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów przebywających w Pereybere lub w sąsiednim Grand Baie. Ponieważ woda w lagunie jest dość głęboka i krystalicznie czysta, świetnie nadaje się do nurkowania z rurką.

Plaża Pereybere jest pełna życia ze stoiskami z fast foodami rozrzuconymi wzdłuż plaży sprzedających kebab, kanapki, a także świeżego ananasa.

Ponadto kilka metrów od plaży znajduje się wiele barów i restauracji serwujących dania kuchni chińskiej, maurytyjskiej i międzynarodowej.

Plaża La Cuvette – Grand Bay

Publiczna plaża La Cuvette znajduje się bardzo blisko centrum Grand Bay.

Plaża znajduje się w pobliżu hotelu Royal Palm i można do niej dotrzeć, jadąc z centrum Grand Bay do Pereybere. Plaża jest dość mała i kameralna.

Woda jest bardzo spokojna, a plaża jest wolna od skał i koralowców. Bardzo miło jest spacerować z plaży wzdłuż wybrzeża, aż do centrum Grand Bay.

Publiczna plaża w Grand Bay

Plaża publiczna Grand Bay znajduje się w samym centrum Grand Bay i nie można jej przegapić.

Ze względu na bardzo aktywny ruch łodzi i katamaranów w zatoce publiczna plaża ma tylko niewielki obszar, na którym można wejść do wody.

Chociaż nie ma wątpliwości, że plaża jest bardzo ładna i zapewnia wspaniały widok zarówno na Grand Bay, jak i na piękną zatokę, należy wziąć pod uwagę, że ze względu na cały ruch łodzi wewnątrz zatoki, woda prawdopodobnie nie jest tak przejrzysta jak na innych plażach.

Mauritius

Publiczna plaża Grand Bay jest łatwo dostępna pieszo z dowolnego miejsca w Grand Bay i można korzystać z wielu udogodnień oferowanych na plaży i przy niej, takich jak stoiska ze świeżymi sokami, stoiska z fast foodami, restauracje na plaży i wiele innych.