Bezpieczeństwo

OGÓLNE ZAGROŻENIA: NISKIE

Ogólnie rzecz biorąc, Mauritius jest bardzo bezpieczny do odwiedzenia. Jest to prawdopodobnie jeden z najbezpieczniejszych krajów Afryki do podróżowania, ale niesie ze sobą niebezpieczeństwa. Kieruj się zdrowym rozsądkiem i trzymaj cenne przedmioty blisko siebie, ponieważ najczęstszym rodzajem przestępstwa są drobne kradzieże.

TRANSPORT & RYZYKO PODATKOWE: NISKIE

Transport na Mauritiusie jest ogólnie bezpieczny, ale miej oko na taksówkarzy, którzy chcą przeładować swoje przejazdy. Transport publiczny na Mauritiusie jest głównie niezawodny.

ZAGROŻENIE KRADZIEŻY: NISKIE

Kieszenie kieszonkowe nie są zbyt powszechne, ale działają. Zachowaj szczególną ostrożność w Downtown Port Louis i centralnych obszarach turystycznych, ponieważ mają one nieco wyższy wskaźnik przestępczości. Poza tym generalnie nie jest to zbyt niebezpieczne, jeśli chodzi o kieszonkowców.

ZAGROŻENIE KLĘSK NATURALNYCH: ŚREDNIE

Istnieje kilka klęsk żywiołowych, które mogą dotknąć Mauritiusa. Należy pamiętać, że sezon cyklonowy na Mauritiusie trwa od listopada do maja. Cyklony mogą poważnie uszkodzić mienie ludzi, a władze Mauritiusa mają dobrze zorganizowany system stopniowych ostrzeżeń. Zawsze postępuj zgodnie z lokalnymi radami. Uważaj też na użądlenia szkaradnic w wodzie: nie są one powszechne, ale ich użądlenie może być śmiertelne!

ZAGROŻENIE NAPADU : NISKIE

Mauritius jest bardzo bezpieczny, jeśli chodzi o porwania i napady: brutalne przestępstwa są w tym kraju niezwykle rzadkie.

ZAGROŻENIE TERRORYZMU: NISKIE

Chociaż w najnowszej historii Mauritiusa nie było żadnych ataków terrorystycznych, nie należy ich wykluczać, więc zawsze miej świadomość swojego otoczenia.

ZAGROŻENIE OSZUSTWA: ŚREDNIE

Jak w każdym miejscu turystycznym, istnieje zwiększone ryzyko oszustwa. Sprawdzaj dwukrotnie każdą zmianę, negocjuj wszystko wcześniej i nigdy nie oddawaj pieniędzy przed otrzymaniem usługi, za którą płacisz.

ZAGROŻENIE KOBIETY PODRÓŻUJĄCEJ SAMOTNIE: NISKIE

Kobiety powinny czuć się w tym kraju całkowicie bezpieczne, nawet w nocy. Nie oznacza to, że powinieneś tracić czujność – trzymaj się rozsądku i zdrowego rozsądku i nie rób niczego, czego byś nie robił we własnym kraju.