Sport

Mauritius to państwo wyspiarskie położone na Oceanie Indyjskim u wybrzeży na południowy wschód od kontynentu afrykańskiego. Byłe terytorium Wielkiej Brytanii, wiele nowoczesnych cech tego kraju ma duży wpływ ze strony Wielkiej Brytanii, w tym sportu.

Narodowym sportem Mauritiusa jest piłka nożna i jej najpopularniejszy do tej pory sport. Reprezentacja narodowa w piłce nożnej nazywa się Club M i reprezentuje kraj w meczach międzynarodowych. Zostali członkiem FIFA w 1962 i Konfederacji Futbolu Afrykańskiego w 1963.

Piłka nożna ma burzliwą historię na Mauritiusie, głównie ze względu na zmiany w kierownictwie, które następnie powodują wiele zmian w zarządzaniu rozgrywkami, nie wspominając o ciągłym problemie niedoborów finansowych. Ale biorąc to wszystko pod uwagę, piłka nożna pozostaje narodową pasją.

Są inne sporty, które lubią Mauryjczycy, takie jak lekkoatletyka, badminton, koszykówka, boks, kulturystyka, kolarstwo, piłka ręczna, judo, karate, tenis stołowy, taekwondo, siatkówka i podnoszenie ciężarów. Nawet wyścigi konne są bardzo popularne, a ich początki sięgają początku XIX wieku, kiedy ich stadion wyścigowy Champ de Mars Racecourse został otwarty dla publiczności. Mauritius był również gospodarzem różnych międzynarodowych wydarzeń sportowych, takich jak Igrzyska na Wyspie Oceanu Indyjskiego, które odbyły się dwukrotnie (1985 i 2003).

Poniżej znajdują się szczegółowe informacje o sporcie, wydarzeniach sportowych i sportowcach związanych z Mauritiusem. Czy czegoś brakuje? Jeśli wiesz o czymś, co powinno być tutaj wymienione, daj nam znać.