Transport

Jak się poruszać

W przybliżeniu wielkości Surrey (45 x 65 km) wszystko na Mauritiusie znajduje się w odległości dwóch godzin jazdy. Wszystkie pojazdy jeżdżą po lewej stronie, więc łatwo wynająć samochód lub kierowcę. Taksówki stacjonują w każdym hotelu, a wypożyczenie samochodu lub skutera jest niedrogie. Wycieczki minibusem odbierają z hoteli, a większość kurortów ma rowery i wycieczki rowerowe. Zmotoryzowane pirogi, łodzie ze szklanym dnem, katamarany i łodzie motorowe przyciągają odwiedzających na wodę.

Transport publiczny

Transport publiczny zapewnia wiele firm autobusowych, które działają na całej wyspie. Ekspresowe autobusy kursują z Port Louis na północ, południe i do głównych miast.

W regionach miejskich rozkłady jazdy obowiązują od 5.30 do 20.00. Na obszarach wiejskich autobusy kursują zwykle między 6.30 a 18.30.

Firmy transportowe:

Taksówki

Taksówką możesz łatwo dojechać tam, gdzie chcesz. Wszystkie taksówki mają żółte kwadratowe pole wskazujące trasę po obu stronach drzwi samochodu i znak taksówki na górze. Taksówki są dostępne na lotnisku, w hotelach, a także na dworcach autobusowych.

Wypożyczalnia samochodów / rowerów / skuterów

Kilka firm i lokalnych organizatorów wycieczek oferuje usługi wynajmu samochodów, rowerów i skuterów po rozsądnych cenach. Możesz z łatwością przemierzać różne części wyspy samochodem lub skuterem.

Wyświetl wszystkie wypożyczalnie samochodów na Mauritiusie

Usługi helikopterowe

Jeśli chcesz podziwiać wyspę z lotu ptaka, skorzystaj z usług helikopterowych oferowanych przez Air Mauritius oraz siły policyjne Mauritiusa.